Vítejte ve vzdělávacím programu

Digitální bezpečnost

Naučte se bezpečně pohybovat v modern í digitální době. Odhalte taje digitální a kybernetické bezpečnosti a podívejte se spolu s námi na aktuální hrozby internetu.
Současný status
Nezapsáno
Cena
480
Získej přístup
nebo

Vítáme vás v programu Digitální bezpečnost.

Digitální bezpečnost je čím dál důležitější téma a týká se každého z nás. Počet útoků e-maily, ale i telefony, SMS, a podvodnými stránkami přibývá raketovým tempem. Bezpečnost už není jen o antiviru a stahování torrentů

Spousta lidí má pocit, že věci okolo zabezpečení jsou otravné, zejména ve firmách, a částečně mají pravdu. Jenže v dnešní extrémně rychlé době je opravdu nutné alespoň nějaké základy digitální bezpečnosti mít. Bez nich se můžete nevědomky vystavovat riziku, zejména ztráty financí, zneužití Vašich osobních údajů anebo přímo i ztráty dat. A teď co je horší?

Naučíme Vás základy digitální a kybernetické bezpečnosti a hlavní digitální kompetence, bez kterých se neobejdete. Budete více vědět, nebo alespoň tušit, kde je třeba být ve střehu, a co je jen přehnané strašení.

Vzdělávací program Kurzy

Průběh kurzu
0% Dokončeno
0/0 kroků
Průběh kurzu
0% Dokončeno
0/0 kroků
Průběh kurzu
0% Dokončeno
0/0 kroků
Průběh kurzu
0% Dokončeno
0/0 kroků
Průběh kurzu
0% Dokončeno
0/0 kroků
Průběh kurzu
0% Dokončeno
0/0 kroků
Průběh kurzu
0% Dokončeno
0/0 kroků

Co Vás čeká?

305 minut studia
7 ucelených kurzů
teoretické testy s nápovědou
doplňující materiály

Co na to ostatní?

už absolvovalo několik lidí
a hodnotili výborně

Online kurzy

1.
267

Úvod do digitálních kompetencí

Podívejte se na přehled aktuálních digitálních kompetencí, které jsou důležité pro život v 21. století.
215 minut
25 částí
nebo předplatné
2.

Mobilní bezpečnost

Ne, opravdu Vám antivir v telefonu moc nepomůže. Určitě ne bez základních znalostí a pravidel chování, kterými riziko snížíte na minimum. Berte to tak, že dnešní mobilní telefon je tehdejší počítač a proto je nutné na mobilní bezpečnost nezapomínat.
30 minut
7 částí
nebo předplatné
3.

Hrozba jménem Deepfake

Jsou toho už i plná média. Je deepfake vždy špatný? A jak ho poznat, když je každým dnem dokonalejší. V rámci konfliktů technologii Deepfake jistě využívají všechny zúčastněné strany. I díky tomu je stále těžší a těžší Deepfake rozpoznat. Na druhou stranu tak vznikají i technologie, které s identifikací Deepfake pomohou.
90 minut
9 částí
nebo předplatné
4.

Základy digitální bezpečnosti

Seznamte se s nejdůležitějšími tématy, které mohou být pro vaši budoucí bezpečnost ve virtuálním světě opravdu zásadní. Zaměříme se na konkrétní rizika a hrozby, jež se v digitálním prostředí objevují, a ukážeme si základní principy, jak pasivně či aktivně chránit sebe, své blízké či důležitá data a citlivé údaje.
90 minut
22 částí
nebo předplatné
5.

Bezpečné chování online

Jak se dnes chovat na internetu a hlídat si své soukromí, osobní citlivá data a sociální sítě? Tento kurz obsahuje nutné základní znalosti celé kompetence digitální bezpečnosti, která se stává více a více potřebnou.
35 minut
8 částí
nebo předplatné
6.

Hesla — ochrana uživatelských účtů

Hesla používá každý z nás. Je to taková primární ochrana našich dat, ale jak k heslům přistupovat? Na to se podíváme v tomto kurzu.
75 minut
8 částí
nebo předplatné
7.

Rodičovská kontrola

Chcete mít větší jistotu, že Vaše děti se nedostanou k obsahu, ke kterému nemají? Nebo vědět, kde se nachází a co s telefonem a počítačem dělají?
35 minut
8 částí
nebo předplatné
Načíst další