Hesla

Hesla patří mezi nejzákladnější formy ochrany našich dat, souborů a veškerých citlivých informací. Obecně platí zásada, že čím delší a složitější heslo je, tím menší je šance, že bude někdy prolomeno. Proto se doporučuje užívat velká i malá písmena, číslice i speciální znaky v různé kombinaci. Znění hesla by nikdy nemělo znít například „heslo“ či „heslo1234“, nemělo by obsahovat vaše datum narození ani jméno vašeho příbuzného. Ideální je vybrat takové heslo, které bude zcela neutrální, ale přesto takové, které si budete moci pamatovat.

Pokud si zakládáte nový účet nebo pouze měníte heslo za nové, můžete si heslo vygenerovat ve svém internetovém prohlížeči, který již obvykle touto funkcí disponuje. Prohlížeč vygeneruje heslo dostatečně silné a vy si ho budete moci uložit, abyste si nemuseli tuto směsici čísel, malých a velkých písmen a speciálních znaků pamatovat. Pokud víte, že budete mít hesel opravdu hodně, například pro každý účet na jiné stránce, můžete využít i speciálních manažerů hesel. Tyto programy opět umožňují vygenerovat silné a bezpečné heslo, které je pak například dále šifrováno a zabezpečeno, aby se k němu nikdo jiný nedostal. A to jak na desktopovém zařízení, tak i na mobilu.

A jestliže chcete bezpečnost svých účtu ještě o něco zvýšit, můžete využít takzvané dvoufázové ověřování, které dnes nabízí již velká část internetových služeb. Jak už název napovídá, dvoufázové ověřování funguje na základě dvojího hesla. Pokud máte funkci dvoufázového ověřování povolenou, při přihlašování zadáte své přihlašovací jméno a primární heslo. Poté s pomocí e-mailu či SMS zprávy obdržíte jedinečné sekundární heslo (většinou se jedná o náhodně vybrané číslice či kombinaci alfanumerických znaků), po jehož zadání jste teprve ke svému účtu přihlášeni.

⚠️ Learnify se stane AI Supported Platform, tedy platformou podporovanou umělou inteligencí. To, co vidíš, jsou první střípky. Proto omluv možné nesplněné očekávání...