Nové formáty

S technologickým vývojem a vývojem platforem, na nichž uživatelé aktivně působí a konzumují či vytváří obsah, se celkem rychle mění i jednotlivé formy tohoto publikovaného obsahu. Ať už se jedná o takový, který zažívá opětovný úspěch nebo zcela nový razící si k uživatelům cestu.

Mezi ty formát, které jsou spíše znovuobjevené, patří již zmiňované podcasty nebo také gify, což je v podstatě obrázková animace, která nyní jistým způsobem nahrazuje klasické emotikony a využívá se zejména v rámci sociálních sítí.

V oblasti nových digitálních formátů bychom mohli zmínit především streaming, který našel své uplatnění zejména ve videoherním průmyslu, i když se postupně šíří i do dalších oblastí. Jde zejména o zprostředkování zážitku ze hry a komunikace streamera (uživatele, který video živě vysílá) a diváků. Streamování získává čím dál větší podporu a objevuje se také častěji v médiích zejména v souvislosti se různými šampionáty, charitativní činností a podobně. 

Již teď můžeme říci, že v budoucnu jistě dojde k velkým pokrokům v oblasti digitálních technologií, například s vizí, kterou představuje virtuální realita, rozšířená realita a další podobné technologie.

⚠️ Learnify se stane AI Supported Platform, tedy platformou podporovanou umělou inteligencí. To, co vidíš, jsou první střípky. Proto omluv možné nesplněné očekávání...