Osobní vzdělávací prostředí

Osobní vzdělávací prostředí (neboli Personal Learning Environment) je soubor všech činností, aktivit a zdrojů, které člověk používá pro své učení. Součástí našeho osobního vzdělávacího prostředí tak může být naše facebooková či instagramová zeď, knihy, které zrovna čteme, kanály na YouTube, které odebíráme, weby, které pravidelně čteme, apod. 
 
Princip osobního vzdělávacího prostředí je tak založený na shluku všeho, co nám pomáhá učit se a dále se rozvíjet. Velmi úzce může souviset právě s našimi kurátorskými sbírkami, jež právě mohou spoustu z popsaných objektů obsahovat, tedy například uložené konkrétní příspěvky z Instagramu, odkazy na dané články, hudební playlist, seznamy videí, atd.

Vytvoření a vůbec uvědomění si existence našeho vlastního vzdělávacího prostředí je velmi důležité. Právě toto prostředí nám totiž umožňuje posouvat se dál, ať už v osobním či profesní životě.

⚠️ Learnify se stane AI Supported Platform, tedy platformou podporovanou umělou inteligencí. To, co vidíš, jsou první střípky. Proto omluv možné nesplněné očekávání...