Překážky při vykonání úkolu

Pokud si naplánujete nějaký úkol, je nutné jej udělat, když na něj přijde stanovený čas, tedy se nenechat pohltit prokrastinací.

Nicméně samotné GTD tvoří pouze seznam úkolů, co je potřeba udělat, ale neřeší, jak daný úkol vykonat, ani kolik času si na něj vyhradit. Zároveň ne vždy máme na výběr, čemu se chceme věnovat a co chceme dělat. Takové úkoly by podle logiky GTD měli být pro vás irelevantní a měli byste je smazat, když je nechcete dělat, což v běžném životě takto nefunguje.

Možné řešení: Pokud se potýkáte s problémem, věnovat se danému úkolu je potřeba se zamyslet, proč tomu tak je a zda-li je pro vás důležitý. Tedy ještě jednou využít Algoritmu jednotlivých kroků a případně úkol lépe zařadit.

Pokud víte, že úkol není lehký, je rozumné jej rozkouskovat na vícero částí a menších podúkolů. S tím se také pojí odhadnutí časové náročnosti a vymezení kolik času se úkolu budete věnovat. Doporučujeme stanovit si raději trošičku více času nežli méně. Jakmile si takových úkolů zkusíte naplánovat a provést více – získáte tak cenné informace, které zužitkujete při další povinnosti, či aktivitě.

⚠️ Learnify se stane AI Supported Platform, tedy platformou podporovanou umělou inteligencí. To, co vidíš, jsou první střípky. Proto omluv možné nesplněné očekávání...