Zálohování

Snad nejzákladnější a nejpodstatnější technikou ochrany jakéhokoliv našeho zařízení a dat v něm, je zálohování. Z technického hlediska nemůžeme předpokládat, že data uložíme na dané médium na neomezenou dobu, aniž by se neopotřebovala nebo nehrozilo jejich smazání. To platí nejen pro analogové formy artefaktů (tedy například knihy nebo časopisy), ale také pro ty digitální – ať už se jedná o CD, flash disk, harddisk či dokonce cloudové úložiště.

Přesto je stále nejlepší možnou volbou zálohovat si operační systém notebooku nebo důležitá data z mobilního zařízení právě na cloudové úložiště, které je ze strany velkých firem mnohem lépe zabezpečené. Samozřejmě se vždy může stát, že bude provoz takového cloudového úložiště zastaven, proto je dobré mít důležitá data zálohována minimálně na dvou různých místech.

Zálohování jako takové je proces poměrně jednoduchý. Využít můžete funkce přímo na svém zařízení, které umožňuje vytvořit zálohu celého systému třeba přímo i s vašimi daty. Případně je možné porozhlédnout se po specializovaném softwaru, který umožňuje prakticky totéž s dalšími doplňujícími procesy, jako například nahrát zálohu na cloudové úložiště a podobně. Přitom je důležité zálohování provádět pravidelně.

⚠️ Learnify se stane AI Supported Platform, tedy platformou podporovanou umělou inteligencí. To, co vidíš, jsou první střípky. Proto omluv možné nesplněné očekávání...